سرخط خبرها

TOEFL و IELTS چیست؟

آمادگی جهت آزمون TOFELو IELTSدر آموزشگاه زبان انگلیسی آرمان.

TOEFL چیست؟

آزمون که مخفف Test of English as a foreign languageمی باشدتوسط ETSبرگزار می گردد و یکی از شروط اساسی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان چه در امریکا و چه در دیگر کشورها می باشد.

این آزمون جهت سنجش سطح دانش زبانی طراحی گردیده است که در حال حاضر فقط در دو نوع کتبی (PBT) و اینترنتی(IBT) ارائه می گردد. سالانه بیش از یک میلیون نفر در این آزمون شرکت می نمایند که در گروه های مختلف سنی بوده و نیازمند ارائه این مدرک به مراکز علمی جهان جهت دریافت پذیرش می باشند.

درباره اعتبار این آزمون می توان بیان داشت که بیش از ۷۵۰۰ مرکز علمی- دانشگاهی در بیش از ۱۳۰کشور جهان از جمله ایران نتیجه این آزمون را به رسمیت شناخته و آن را جهت ارزیابی سطح دانش زبانی دانشجویان متقاضی ورود لازم می دانند.

آزمون اینترنتی TOEFL IBTرا می توان در حال حاضر در دسترس تر در قیاس با نوع کتبی PBT آن دانست. باید توجه داشت که تعدد شرکت در این آزمون بلا مانع بوده و متقاضی به هر تعداد دفعه که مایل است می تواند بدون هیچ محدودیت زمانی در این آزمون شرکت نماید.

IELTSچیست؟

IELTS یک امتحان زبان انگلیسی است و از اعتباری بین المللی برخوردار می باشد. این امتحان معیاری است جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی که می خواهند در کشور های انگلیسی زبان درس بخوانند، کار کنند و یا به آن کشور مهاجرت نمایند. بسیاری از دانشگاه ها در کشور های مختلفی همچون کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزلند و امریکا امتحان IELTS را به رسمیت می شناسند هم چنین جهت مهاجرت به کشور های کانادا، استرالیا و نیوزلند، داشتن مدرک IELTS الزامی است. این امتحان در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می گردد. شرکت کنندگان در امتحان IELTS به طیف وسیعی از سوالات بسیار ساده تا بسیار مشکل پاسخ می دهند. نمره هر بخش از امتحان بین صفر تا ۹ می باشد. نمره کلی امتحان با معدل گیری از نمره چهار بخش امتحان می گردد. در کارنامه IELTS علاوه بر نمره کلی، نمره هر بخش به طور جداگانه ذکر می شود

امتحان IELTS در دو نوع General Training ,Academic برگزار می شود. امتحان Academic مخصوص کسانی است که می خواهند در یک دانشگاه انگلیسی زبان ادامه تحصیل دهند در حالیکه امتحان General Training مخصوص کسانی است که می خواهند به یک کشور انگلیسی زبان مانند کانادا، استرالیا یا نیوزلند مهاجرت کنند.عبیر هر کدام از نمره های صفر تا ۹ مطابق متن صورت می پذیرد.

در امتحان IELTS توانایی های Speaking ,Listening ,Reading ,Writing در چهار قسمت جداگانه سنجیده می شوند. در قسمت های Speaking ,Reading برای داوطلبان General Training ,Academic ارزیابی به روش کاملا مشابهی انجام می شود اما در قسمت های Writing , Reading سوالات جداگانه و متفاوتی برای این دو گروه طرح شده است. تعیین نوع امتحانی که می خواهید در آن شرکت نمایید بر عهده شماست و باید در هنگام ثبت نام، نوع امتحان مورد نظرتان را در فرم ثبت نام قید کنید .

تمامی مراحل کتبی امتحان باید با مداد نوشته شود و داوطلبان اجازه استفاده از خود نویس و خودکار را در هیچ مرحله ای از امتحان کتبی ندارند. نتایج امتحان IELTS دو هفته پس از پایان یافتن آزمون Speaking اعلام خواهد شد و کارنامه فقط به شخص امتحان دهنده داده می شود و از طریق تلفن و فکس و یا E-Mail قابل دریافت نیست.

کارنامه این آزمون تا دو سال دارای اعتبار می باشد. هر فرد در صورت عدم اخذ نمره مورد نظر خود در آزمون قادر است مجددا در آزمون های بعدی شرکت کند. تا ۵ کارنامه برای دانشگاه ها و موسسات مورد درخواست شما به صورت رایگان توسط دفاتر برگزار کننده امتحان ارسال می گردد، به شرطی که از تاریخ امتحان شما یک ماه نگذشته باشد. اگر بیشتر از یک ماه از تاریخ امتحانتان سپری شود و یا بیشتر از ۵ کارنامه بخواهید برایتان ارسال گردد، به ازای هر کارنامه باید مبلغی را پرداخت نمایید.

جدول مقایسه ای TOEFL و IELTS

درباره ی آقای مهدی میرزائی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *